Model Number:A5E31006890-K9
Brand:Siemens
Type:Industrial Control Module
Operating Temperature Range:-25°C to +60°C
Power Consumption:250mA @ 24VDC
Communication Interface:RS485 Modbus
Memory Capacity:128KB
I/O Channels:16 Digital Inputs & 16 Digital Outputs
Size:Compact Design (WxHxD): 100mm x 80mm x 30mm