Operating System:Windows XP
CPU Type:Intel Pentium IV
RAM Size:2 GB DDR3
Hard Drive Capacity:500 GB
Ethernet Ports:2 x Gigabit
USB Ports:4 x USB 3.0
Power Supply:12V DC
Operating Temperature:-20°C to +70°C
Humidity Range:5% to 95% RH non-condensing
Dimensions:150mm x 150mm x 43mm