Model:A06B-6102-H230-H520
Module Type:Spindle Amplifier
Operating Temperature Range:-20°C to +50°C
Input Voltage:3-phase AC 200V to 500V
Output Power:Rated 125 kW at 4500 RPM
Torque Capacity:Max 450 Nm
Control Protocol:EtherCAT, CANopen, Modbus TCP/IP
Dimensions (LxWxH):280mm x 200mm x 240mm
Weight:25kg
Cooling Method:Air Cooling
Fanuc A06B-6102-H230-H520 Spindle Amplifier Module Mode
    Customers reviews
    There are no reviews yet.
    Be the first to review “FANUC A06B – 6102”