Input Voltage:230 VAC, 50/60 Hz
Output Power:160 kW
Maximum Output Frequency:400 Hz
Motor Control Technology:Sinusoidal Pulse Width Modulation (SPWM)
Communication Interface:Ethernet/IP, DeviceNet, Profinet
Protection Class:IP21
Operating Temperature:-20°C to +50°C